Aktualności | Politechnika Gdańska

Na Politechnice Gdańskiej wybrano nowe władze KRPUT

krput
Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej objął funkcję przewodniczącego Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Od września zastąpi na tym stanowisku prof. Teofila Jesionowskiego z Politechniki Poznańskiej. Jednym z wiceprzewodniczących ponownie został prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Wybory nowych władz odbyły się podczas zgromadzenia plenarnego KRPUT 20 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Kandydatura nowego przewodniczącego zdobyła jednomyślne poparcie. Na stanowiska wiceprzewodniczących zostali wybrani: prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz prof. Marek Pawełczyk, rektor-elekt Politechniki Śląskiej.

Dzień Absolwenta – będziemy mieli co wspominać

rodzinne
22 czerwca zapisał się w historii Politechniki Gdańskiej wyjątkowymi wydarzeniami. Setki absolwentów w sentymentalnych odwiedzinach na uczelni, przyznanie po raz pierwszy tytułu Honorowego Profesora Politechniki Gdańskiej, wspólne zdjęcie w ulewnym deszczu, spotkania, rozmowy, wspomnienia, a na koniec dnia spektakularna Carmina Burana i niemal trzystu artystów na scenie przed Gmachem Głównym.

Dzień rozpoczął się wizytami absolwentów na swoich wydziałach. Każdy wydział przygotował swój indywidualny program dla byłych studentów. Wszyscy spotkali się o godz. 12.00 w Gmachu Głównym na głównej uroczystości. Gości witał prof. Krzysztof Wilde, rektor PG

O Fortuna! Carminie Buranie nie przeszkodziła nawet pogoda

carmino
Jubileuszowy Koncert Plenerowy, był kulminacyjnym punktem Dnia Absolwenta i Święta Uczelni. Przyciągnął tłumy pracowników, absolwentów, mieszkańców Gdańska i turystów.

– Ten wspaniały koncert jest po to, aby uczcić 120-lecie Politechniki Gdańskiej. Proszę, bawcie się, cieszcie się i pamiętajcie, że jesteśmy razem jedną wspólną rodziną osób, które pracują, które studiują i które są sympatykami i przyjaciółmi Politechniki Gdańskiej – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG witając publiczność, która nie przestraszyła się niezwykle tego dnia kapryśnej pogody i zapełniła plac przez Gmachem Głównym po brzegi.

Politechnika Gdańska ma swoich Ambasadorów. Gala Jubileuszu 120–lecia PG

alegoria
Aż 69 osób otrzymało statuetki i pamiątkowe medale podczas uroczystej Gali Jubileuszu 120-lecia istnienia Politechniki Gdańskiej, która odbyła się 21 czerwca w budynku Olivia Star. To Ambasadorzy PG, którzy w różny sposób wspierają uczelnię i przyczyniają się do jej ciągłego rozwoju.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości przez prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG.

O jubileuszu uczelni i akademickim Pomorzu. Rektor PG gościem Radia Gdańsk

radio
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w czwartek 20 czerwca 2024 r. gościł na antenie Radia Gdańsk. Rozmowa dotyczyła m.in. jubileuszu 120-lecia PG i rozpoczynającego się właśnie Święta Uczelni, nowych kierunków i specjalności, a także akademickości na Pomorzu i idei utworzenia w przyszłości Uniwersytetu Fahrenheita.

Rozmowy z rektorem PG można było wysłuchać w porannej audycji „Gość Dnia Radia Gdańsk”, którą poprowadził redaktor Michał Pacześniak.

Gala finałowa Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości

Podczas Gali konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości, swoje projekty zaprezentują na scenie Audytorium Novum finaliści konkursu. Komisja konkursowa wyłoni trzy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe. Zostanie również przyznana nagroda specjalna dla Wydziału, którego studenci najbardziej aktywnie zaangażowali się w grę mobilną, na terenie kampusu PG (tj. element konkursu). W trakcie wydarzenia gościnnie wystąpi Gdańska Orkiestra Akademicka.

jaskółki

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Politechnice Gdańskiej

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego to święto wspólnoty akademickiej, które symbolicznie rozpoczyna nowy rok i wymaga określenia celów i planów na przyszłość. Dotyczy całej społeczności akademickiej – studentów, wykładowców i naukowców, pracowników administracyjnych. W wydarzeniu wezmą udział również przedstawiciele władz uczelni zaprzyjaźnionych, absolwenci, a także zaproszeni goście, partnerzy biznesowi i instytucje, dzięki współpracy z którymi uczelnia prężnie się rozwija.

inauguracja