Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Gala finałowa Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości

Podczas Gali konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości, swoje projekty zaprezentują na scenie Audytorium Novum finaliści konkursu. Komisja konkursowa wyłoni trzy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe. Zostanie również przyznana nagroda specjalna dla Wydziału, którego studenci najbardziej aktywnie zaangażowali się w grę mobilną, na terenie kampusu PG (tj. element konkursu). W trakcie wydarzenia gościnnie wystąpi Gdańska Orkiestra Akademicka.

jaskółki

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Politechnice Gdańskiej

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego to święto wspólnoty akademickiej, które symbolicznie rozpoczyna nowy rok i wymaga określenia celów i planów na przyszłość. Dotyczy całej społeczności akademickiej – studentów, wykładowców i naukowców, pracowników administracyjnych. W wydarzeniu wezmą udział również przedstawiciele władz uczelni zaprzyjaźnionych, absolwenci, a także zaproszeni goście, partnerzy biznesowi i instytucje, dzięki współpracy z którymi uczelnia prężnie się rozwija.

inauguracja

Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie - Spotkania Historyczne

Biblioteka PG oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG zapraszają na spotkanie autorskie z drem Piotrem Abryszeńskim - autorem książki "Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny". Dyskusję poprowadzi dr Jan Hlebowicz - historyk, publicysta, pracownik IPN Oddział w Gdańsku. Wstęp wolny.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z dedykacją autora.

O książce:

wie

Za nami fantastyczny Dzień Sportu Politechniki Gdańskiej!

sport
15 maja w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbył się Dzień Sportu. Coroczna impreza sportowa przyciągnęła w tym roku niemal 700 studentów oraz 9 reprezentacji Władz PG i pracowników poszczególnych wydziałów oraz jednostek!

Blisko 450 studentek i studentów PG wzięło udział w 4 turniejach – koszykówki 3x3, piłki nożnej, siatkówki oraz badmintona. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale z rąk JM Rektora PG, prof. Krzysztofa Wilde oraz Z-cy Dyrektora CSA, Pana Kazimierza Rozwadowskiego.

Tajemnice nauki na wyciągniecie ręki. PG zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki

bfn
Co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniosą ciekawe pokazy, wykłady i warsztaty, które znalazły się w bogatym programie 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie zaplanowano w dniach 23-26 maja na Politechnice Gdańskiej oraz w Hevelianum, gdzie odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita.

Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, jednego z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce. W programie tegorocznej, 21. edycji wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.