Zaszczytne grono Komitetu Honorowego Jubileuszu 120-lecia PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-07

Zaszczytne grono Komitetu Honorowego Jubileuszu 120-lecia PG

logo

Jubileuszowy rok 2024 to dla naszej Uczelni czas szczególnej radości i dumy. To niezwykła rocznica, pełna historii, osiągnięć i przede wszystkim ludzi, którzy przez lata tworzyli i kształtowali naszą Uczelnię.

Z tych właśnie powodów Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde, zdecydował o utworzeniu Komitetu Honorowego, w skład którego zaprosił nie tylko wybitne postacie ze środowiska akademickiego, ale również osoby pełniące kluczowe funkcje w kraju i regionie.

Miło nam poinformować, że wśród osób, które przyjęły zaproszenie do Komitetu Honorowego znaleźli się m.in. Marszałek Sejmu RP, Minister Nauki, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu, reprezentujący władze i instytucje, które przez lata wspierały rozwój naszej uczelni. Do Komitetu Honorowego dołączyli także przedstawiciele szanowanych instytucji świata nauki, w tym prezes Polskiej Akademii Nauk oraz przewodniczący KRASP i KRPUT.

Skład Komitetu Honorowego odzwierciedla współpracę Uczelni z partnerami akademickimi oraz  lokalnym środowiskiem, a także uznaje osiągnięcia Politechniki na przestrzeni lat. Ponadto, obecność przedstawicieli władz w Komitecie Honorowym podkreśla związek między Uczelnią a społecznością lokalną. Komitet Honorowy stanowi swoiste ogniwo, które łączy te wymiary, podkreślając rolę Politechniki Gdańskiej jako ważnego ośrodka edukacyjnego i kulturalnego.

Pełny skład Komitetu Honorowego

397 wyświetleń