Za nami fantastyczny Dzień Sportu Politechniki Gdańskiej! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-17

Za nami fantastyczny Dzień Sportu Politechniki Gdańskiej!

sport
15 maja w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbył się Dzień Sportu. Coroczna impreza sportowa przyciągnęła w tym roku niemal 700 studentów oraz 9 reprezentacji Władz PG i pracowników poszczególnych wydziałów oraz jednostek!

Blisko 450 studentek i studentów PG wzięło udział w 4 turniejach – koszykówki 3x3, piłki nożnej, siatkówki oraz badmintona. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale z rąk JM Rektora PG, prof. Krzysztofa Wilde oraz Z-cy Dyrektora CSA, Pana Kazimierza Rozwadowskiego.

Uczestnicy rywalizowali w międzywydziałowej sztafecie ergometrowej i mogli spróbować swoich sił w grach i zabawach przygotowanych przez Samorząd Studentów  - w giga szachach, bulach oraz rzucie zeszytem. Dodatkowo Domy Studenckie zorganizowały rywalizację w zbijaka.

Przysłowiową „Wisienką na torcie” tegorocznego Dnia Sportu PG była rywalizacja międzywydziałowa. Swoje reprezentacje wystawiły Władze Politechniki Gdańskiej, Centrum Nowoczesnej Edukacji oraz wydziały PG. W rywalizacji międzywydziałowej zwyciężył Wydział Chemiczny👏 🥈 Drugie miejsce zajął Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, a 🥉 trzecie Wydział Wydział Elektrotechniki i Automatyki.👏

Na wszystkich uczestników czekał grill i dużo fantastycznej zabawy!

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!