Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej to ekscytujące i pełne emocji wydarzenie sportowe. Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej we współpracy z Biurem Rektora zorganizowało tegoroczne zmagania przedstawicieli środowiska akademickiego. W skład załóg smoczych łodzi wejdą m. in. uczestnicy zjazdu Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, przyjaciele ze Związku Uczelni im. Gabriela Fahrenheita w Gdańsku oraz pracownicy i absolwenci naszej Uczelni.

Wyścigi Smoczych Łodzi są popularnymi zawodami wodnymi, które wywodzą się z tradycji chińskiej i cieszą się sporą popularnością na całym świecie, w tym także w Polsce. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji, promowania zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości pracy zespołowej. To będą to 3 godziny świetnej zabawy, podczas których z sześciu załóg z trzech uczelni FarU wyłoniona zostanie ta, która otrzyma Puchar Rektora PG.

Do kibicowania wystarczy dobry humor i wcześniejszy spacer do przystani przy ul. Ołowianka 3A lub na kładkę na wyspę Ołowiankę przy ul. Wartkiej.

Informację o wydarzeniu i warunkach udziału można uzyskać drogą elektroniczną, pisząc na adres: biuro.rektora@pg.edu.pl lub pod numerem telefonu 58 348 65 95.

21 czerwca 2024 r., godz. 9:30, MRKS Gdańsk, ul. Ołowianka 3A