Szukając Przestrzeni | Politechnika Gdańska

Szukając Przestrzeni

15 Kwiecień - 15 Maj 2024

Piotr Okoczuk, doktorant w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, podążając za słynnymi słowami prof. Feynmana „There’s plenty of room at the bottom” zaczął szukać przestrzeni, ale nie tylko w nauce. Widząc tysiące zdjęć wykonanych metodą skaningowej mikroskopii elektronowej (SEM) w trakcie studiów, nie mógł się nadziwić, ile przykładów przepięknej sztuki leży na dysku w archiwum i nie widzi światła dziennego. W efekcie, w kontekście poszukiwania inspiracji dla sztuki abstrakcyjnej, stworzył wystawę zdjęć SEM. W celu jej realizacji udało mu się zainicjować współpracę Instytutu NiIM, trzech Wydziałów Akademii Sztuk Pięknych oraz Instytutu Kultury Miejskiej.

W dniach 03.03. - 01.04.2024 r., w Kunszcie Wodnym odbędzie się wystawa zarówno zdjęć jak i rzeźby nimi inspirowanej, zatytułowana „Szukając Przestrzeni”. Wystawie towarzyszyć będzie fuzja rzeźby i VJ (wizualizacji obrazów na rzeźbie), animacja oraz prezentacja wirtualnej rzeczywistości (VR) na bazie obrazów. Następnie wystawa zostanie przeniesiona na Politechnikę Gdańską.

Politechnika Gdańska, hol przed Biblioteką, hol budynku Centrum Nanotechnologii A

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Piotr Okoczuk, piotr.okoczuk@pg.edu.pl