Náboj matematyczny | Politechnika Gdańska

Náboj matematyczny

19 April 2024 10:00 - 15:00

Náboj matematyczny to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Od 2005 roku zawody matematyczne Náboj odbywają się jednocześnie w kilku krajach. Daje to niepowtarzalną możliwość porównania swoich wyników z rówieśnikami z innych krajów. Wyniki zawodów (lokalne, krajowe i międzynarodowe) są wyświetlane na żywo w trakcie ich trwania.

Politechnika Gdańska, Gmach Główny,
Dziedziniec Fahrenheita