Księgozbiór Zabytkowy Politechniki Gdańskiej oraz Pionierzy Nauki i Ich Dzieła w Zbiorach Biblioteki Politechniki Gdańskiej - wystawa | Politechnika Gdańska

16 - 24 Maj 2024

Obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej będą okazją do zaprezentowania zbiorów zabytkowych, które stanowią wyjątkową i unikatową spuściznę po dawnej uczelni technicznej Königliche Technische Hochschule zu Danzig, najstarszej uczelni technicznej Pomorza. Wystawa stacjonarna będzie obejmować wybrane książki z dawnego księgozbioru, które służyły ówczesnym studentom do nauki oraz publikacje informacyjno-popularyzatorskie wydawane dla gdańskiej społeczności akademickiej. Ponadto zaprezentowane zostaną prace profesorów pracujących na Uczelni w okresie od jej powstania do końca drugiej wojny światowej. Odwiedzający Bibliotekę PG i jej wybrane filie, będą mieli okazję obejrzeć wystawę w wersji cyfrowej, gdyż zostanie ona równolegle przygotowana jako prezentacja multimedialna.

Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Hol przed Biblioteką
Biblioteka Politechniki Gdańskiej