Wystawa Accelerating Science | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Wystawa Accelerating Science

22 Lipiec - 23 Sierpień 2024

Z czego zbudowany jest wszechświat? Jak to się zaczęło? Fizycy i inżynierowie z CERN, Europejskiego Laboratorium Fizyki Cząstek (oficjalna nazwa ośrodka to Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN), szukają odpowiedzi na te i wiele innych pytań korzystając z największych i najbardziej złożonych instrumentów naukowych na świecie, w tym z największego na świecie akceleratora cząstek - Wielkiego Zderzacza Hadronów.

Accelerating Science to wystawa w całości poświęcona CERN-owi. Na wystawie wykorzystano animacje, filmy wideo i media interaktywne, aby zainspirować i zachwycić zwiedzających cudami nauki i technologii. Odwiedzając wystawę będzie można doświadczyć świata cząstek elementarnych i niezwykle wysokich energii.

Wystawę razem z IFJ PAN, NCBJ i konsorcjum Polska Fizyka Cząstek współorganizują następujące polskie uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnika Wrocławska.

Wystawa przeznaczona jest dla osób w dowolnym wieku, bardzo zapraszamy dzieci i młodzież.
Wstęp jest wolny w dni robocze od 10:00 do 15:00.
 
Gdzie?
Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Dziedziniec im. Daniela Gabriela Fahrenheita
Organizator wydarzenia:
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Kontakt:
Agnieszka Witkowska, CERN70PL-wystawa.wftims@pg.edu.pl