Międzynarodowa Konferencja Naukowa Technology, Innovation and Growth 2024 | Politechnika Gdańska

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Technology, Innovation and Growth 2024

23 - 24 Maj 2024

Międzynarodowa konferencja naukowa Technology, Innovation and Growth 2024 - TIG2024 zgromadzi naukowców – ekonomistów, socjologów, politologów i inżynierów - zajmujących się analizą powiązań technologicznych w gospodarce światowej, źródłami wzrostu gospodarczego oraz zmianami na rynkach pracy w wyniku rozwoju technologii. Uczestnicy dyskutować będą nad tym, jak rewolucja cyfrowa wpływa na rozwój i produktywność, czy wyścig technologiczny kreuje nowych światowych liderów oraz jak zmienia się sytuacja pracowników i przedsiębiorstw w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.

Wykłady gościnne wygłoszą znakomici ekonomiści: prof. Holger Görg (Kiloński Instytut Gospodarki Światowej, Niemcy), prof. Klaus Prettner (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu, Austria), prof. Francesco Venturini (Uniwersytet w Perugii, Włochy), prof. Jakub Growiec (Szkoła Główna Handlowa).

W czasie konferencji zostaną także zaprezentowane wyniki badań prowadzonych przez zespół kierowany przez dr hab. inż. Aleksandrę Partekę z Politechniki Gdańskiej w ramach projektu „Specjalizacja technologiczna a dywergencja produktywności w erze digitalizacji, automatyzacji i sztucznej inteligencji” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Politechnika Gdańska, Hydromechnika, Sala Konferencyjna

Wydział Zarządzania i Ekonomii