Konstelacja Szkół Naukowych w Inżynierii Mechanicznej’ 2024 | Politechnika Gdańska

Konstelacja Szkół Naukowych w Inżynierii Mechanicznej’ 2024

25 - 27 Wrzesień 2024

Organizacja konferencji Konstelacja Szkół Naukowych Inżynierii Mechanicznej przyczyni się do rozwoju współpracy czterech Szkół oraz stanowić będzie forum do wymiany wiedzy i doświadczenia naukowców, przedsiębiorców i doktorantów w obszarze inżynierii mechanicznej. Naukowa Szkoła Obróbki Ściernej oraz Szkoła Obróbki Skrawaniem przez wiele lat wspierały rozwój środowiska naukowego oraz zapewniały platformę do współpracy nauki i przemysłu. Rozwój w tym obszarze, związany zarówno z technologiami przyrostowymi, hybrydowymi jak i wymaganiami stawianymi przed Przemysłem 4.0 wskazuje na potrzebę rozszerzenia działalności Szkół o te obszary. W związku z powyższym w 2023 r. powołano dwie nowe Szkoły Naukowe: Naukową Szkołę Technologii Przyrostowych oraz Naukową Szkołę Automatyzacji Produkcji.

Szkoły naukowe uczestniczące w konferencji:

• XLVI Naukowa Szkoła Obróbki Ściernej NSOŚ (Działająca od 1973 roku, Przewodniczący Komitetu Naukowego NSOS: prof. dr hab. inż. Wojciech Kacalak)
  • XVII Szkoła Obróbki Skrawaniem SOS (Działająca od 2000 roku, Przewodniczący Komitetu Naukowego SOS: prof. dr hab. inż. Piotr Cichosz)
  • II Naukowa Szkoła Automatyzacji Produkcji NSAP (Działająca od 2023 roku, Przewodniczący Komitetu Naukowego NSAP: prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor)
  • II Naukowa Szkoła Technologii Przyrostowych NSTP (Przewodniczący Komitetu Naukowego NSTP: dr hab. inż. Błażej Bałasz, prof. PK)

Przewodniczący konferencji Konstelacja Szkół Naukowych Inżynierii Mechanicznej: dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. PG

Rejestracja:

Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa