Międzynarodowe spotkanie w ramach projektu APRIORA | Politechnika Gdańska

Międzynarodowe spotkanie w ramach projektu APRIORA

30 Wrzesień - 2 Październik 2024

Projekt APRIORA (Ulepszona ocena ryzyka dla strategicznego zarządzania wodami w celu zmniejszenia emisji mikrozanieczyszczeń w regionie Morza Bałtyckiego) realizowany w ramach programu Interreg Baltic Sea Region jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z nowej Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (ang. new Urban Wastewater Treatment Directive, UWWTD). Projekt koncentruje się na ocenie zagrożeń wynikających z emisji farmaceutyków do środowiska wodnego oraz konieczności ich usuwania zgodnie z wymogami UWWTD.

Główne cele projektu APRIORA to:

1. Stworzenie ram oceny ryzyka opartych na skutecznym monitoringu farmaceutyków, modelowaniu oraz wielokryterialnej ocenie zagrożeń wynikających z ich obecności w środowisku wodnym.
  2. Przygotowanie przyjaznego dla użytkownika, otwartego środowiska GIS (QGIS).

Uczestnicy:
W spotkaniu wezmą udział członkowie międzynarodowego konsorcjum projektu, w tym:

• University of Rostock (Niemcy)
  • German Environment Agency (Niemcy)
  • Finnish Medicines Agency Fimea (Finlandia)
  • The Centres for Economic Development, Transport and the Environment (Finlandia)
  • Finnish Environment Institute (Finlandia)
  • Latvian Institute of Aquatic Ecology (Łotwa)
  • Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre (Łotwa)
  • Kristianstad University (Szwecja)
  • Politechnika Gdańska (Polska)

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia zaplecza naukowego Politechniki Gdańskiej.

Politechnika Gdańska

Organizator: